Pysznie i dietetycznie!

Czy kawa ma właściwości odchudzające?

To, że kawa działa pobudzająco wiedzą wszyscy. Czy jednak może pomóc w odchudzaniu?

Kawa sama w sobie nie jest napojem wysokokalorycznym. Staje się nim, kiedy dodajemy do niej śmietanki, słodziki czy syropy smakowe. Filiżanka espresso ma od 1 do 3 kcal.

Kawa bez dodatków może pomóc przyspieszyć spalanie tłuszczu i to nawet o kilkadziesiąt procent. Jej ziarna zawierają kofeinę, która jest naturalnym spalaczem, stymulując proces wytwarzania ciepła przez organizm i tym samym zwiększając liczbę spalanych kalorii. Kawa może również zmniejszyć łaknienie, ze względu na podniesienie poziomu cukru we krwi, ma to jednak krótkotrwałe działanie. Antyoksydanty, związki fenolowe i składniki odżywcze zawarte w tym napoju mają właściwości odmładzające, odchudzające i relaksujące.

Jeśli lubimy białą kawę, a nie chcemy przybrać na wadze, warto wybrać mleko o zawartości tłuszczu 0,5 – 2%. Jest ono bogate w witaminy D,E,A oraz wapń, potas czy fosfor.

Kiedy preferujemy słodzić kawę, wybierzmy miód, który ma niższy indeks glikemiczny niż słodziki czy cukier. Cynamon dodany do kawy może nie tylko uatrakcyjnić jej smak, ale też ma działanie regulujące cukier we krwi. Innym ciekawym dodatkiem jest kakao, który również jest antyutleniaczem, a również obniża ciśnienie krwi.

Aby poznać pełną ofertę lub zrealizować spersonalizowane zamówienie, zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub drogą mailową.
Telefon: 510-994-668
E-mail: office@rads.pl
Rads, ulica Floriańska 12
03-707, Warszawa